Kurs Magnetyczna Osobowość

Analiza relacji, jakie łączą nas z innymi ludźmi

Lekcja 2/4

Czego się dowiesz z tej lekcji? 

Dowiesz się, jak zwiększyć swoje szanse na miłość, przyciągając do siebie innych.
Dowiesz się, jak stworzyć taką osobowość, od której innym drży serce.

Czas trwania lekcji około 19 minut

Patryk Kossakowski

Lekcja w formie audio

Daj odpocząć oczom i rozpłyń się w głosie Patryka

Relacje z innymi

Lekcja 2/4

Dzisiejsza lekcja koncentruje się na kontaktach z innymi. Rozpoczniemy od małego przeglądu, jak wyglądają twoje obecne relacje, a potem pokażę Ci, jak przyciągać nowe znajomości, przede wszystkim takie, które będą empatyczne, przyniosą Ci wiele satysfakcji ze spotkań, okażą należyty szacunek i wsparcie. Wszystko będzie potrzebne, aby zwiększyć szanse na znalezienie miłości, ale także, aby zwiększyć Twój komfort w relacjach z innymi. Gotów? Zaczynamy!

Jaki diabeł tkwi w innych, że się ich tak bardzo boimy?

Jedna z zasad marketingu mówi: ,,Nie sprzedawaj produktu, sprzedaj rozwiązanie”. Przez co należy rozumieć, że jeśli sprzedajesz wiertarkę, to tak naprawdę musisz sprzedać dziurę w ścianie, ale właściwie to klient nie chce kupić dziury w ścianie, tylko chce powiesić półkę na książki, lecz nawet nie o same książki chodzi, tylko o moment, w którym jego goście popatrzą na tytuły książek i pomyślą, to musi być inteligentny facet. Tak jest również             w naszych relacjach z innymi, często szukamy w nich odzwierciedlenia swojej wartości. Chcemy, aby ludzie nas szanowali, uznawali, a nawet podziwiali. Nie ma w tym nic dziwnego. Czy zastanawiałeś/łaś się kiedyś, jak wiele czasu poświęcamy na te dążenia, na to by ktoś zwrócił na nas uwagę? Inni faktycznie są w naszym życiu ważni, niestety zabiegając o ich względy, popełniamy ogromny błąd. Dlaczego?

Twój wizerunek w oczach innych nie istnieje, ktoś zawszę będzie Cię oceniać przez swój pryzmat.

Według tej reguły szukanie wartości w tym, co ktoś o tobie powiedział staje się bezpodstawne, po prostu, nie jest to miejsce, w którym ta wartość występuje. Jedyną rzecz, jaką możesz dać innym to nieskrępowany, szczęśliwy Ty. Zamiast zastanawiać się jak uszczęśliwiać innych i liczyć na to, że, Twój wizerunek w ich oczach wzrośnie, zacznij koncentrować się na sobie. Twojej wartości nie wyznaczają opinie innych, ego, inteligencja, bogactwo, rozum, emocje itp. tylko coś kompletnie innego. Co to jest?

Aby uwolnić się i cieszyć życiem w pełni, musisz zrozumieć, jak duży wpływ inni mieli na twoje życie.

Kultura, w której żyjemy, kształtuje nasze potrzeby.

Obecna kultura ma wpływ na każdy aspekt naszego życia: od tego, co jemy, po to, jak się ubieramy i zachowujemy. Kreuje potrzeby, które potem musimy zaspokoić. Ocenianie jest narzędziem, które pomaga w tym procesie. Oceniamy innych i sami jesteśmy oceniani. Dlatego zazwyczaj zachowujemy się inaczej, niż naprawdę byśmy chcieli. Aby uwolnić się i cieszyć życiem w pełni, musisz zrozumieć, jak duży wpływ inni mieli na twoje życie. Chodzi o wpływ zarówno bezpośredni, słowa, komunikaty, jak i pośredni, czyli to, czego nie zrobiłeś z obawy przed opinią innych. Świadomość tego wpływu w przemianie, którą ma za zadanie wywołać w Tobie ten kurs, jest fundamentalna, żeby odciąć wszystkie ograniczające nas przekonania, bariery i obudzić drzemiącą w nas miłość. Obudzić to znaczy, zdać sobie sprawę, że ja także zasługuje na miłość i szczęśliwe życie. Już wkrótce wyjaśnię, jak to zrobić i jak przestać polegać na opiniach innych oraz przestać uzależniać swoją wartość od nich. Żadna z tych zewnętrznych informacji nie będzie Ci już potrzebna.

Masz bardzo brzydkie zielone włosy!

Masz bardzo brzydkie zielone włosy!

,,Masz bardzo brzydkie zielone włosy”. Jak zareagujesz na taki komentarz? Prawdopodobnie wybuchniesz śmiechem. Ten komentarz nie będzie miał większego wpływu, ponieważ nie dotyczy cię (Chyba że trafiłem i akurat masz zielone włosy). Tak samo jest z wszystkimi opiniami. Twój wizerunek w oczach innych nie istnieje, więc nie powinieneś pozwolić, by komentarze innych wpływały na ciebie. One po prostu nie są o Tobie. Sama wiedza o tym niewiele Ci da, potrzebujesz świadomości, czym tak naprawdę jest ta informacja zwrotna pochodząca od innych.

Prawo lustra w relacjach z innymi.

Zamiast oceniać i porównywać się, musisz zrozumieć, jaką funkcję pełnią w naszym życiu inni. Każda osoba, która przychodzi do naszego życia,jest jak aktor, który ma w nim odegrać określoną rolę, a ich obecność w naszym życiu jest jak lustro. Odbija te emocje, energie, które mamy w sobie. Jeśli masz w sobie złość, to za chwilę do Twojego życia przyjdzie, ktoś, kto Ci tą złość pokaże. Opinie innych, które tkwią w twojej głowie i nie pozwalają zapomnieć o sobie, to informacja zwrotna o tym, co jeszcze w sobie masz do zaakceptowania i pokochania. Jeśli cokolwiek Cię denerwuje w innych ludziach, to jest to również w Tobie. Dlatego komentarz o zielonych włosach spłynął po Tobie jak po kaczce. Gdybym powiedział: ,,Jesteś głupi”, ,,Jesteś brzydka”, ,,Jesteś rozwiązła”, ,,Jesteś mało męski”, to które z powyższych sprawia, że zaczynasz się denerwować? Każda wątpliwość, najmniejszy brak wiary w siebie zostanie Ci przedstawiony w postaci osób, które przychodzą do Twojego życia. Dlatego nie musisz już nosić wielkiego ciężaru, jakim jest zadawalanie wszystkich. Wystarczy, że nauczysz się jak czytać te sygnały i odpowiednio na nie reagować. W następny kroku pokaże Ci jak to zrobić.

"Nie musisz już nosić wielkiego ciężaru, jakim jest zadawalanie wszystkich"

Patryk, ale po co ta wiedza jest mi potrzebna do znalezienia miłości? Czy nie lepiej, gdy w końcu wyjawisz ten jeden sekretny trik, po którego zastosowaniu będę mógł zdobyć każdą kobietę?

Wszystko, co przeszkadza nam w odkryciu samych siebie, przeszkadza nam również  w znalezieniu miłości. Jesteśmy nauczeni, że miłość przychodzi do naszego życia wraz  z drugą osobą, niestety jest to błąd. Prawdziwą miłość mamy w sobie, a ta druga osoba jest nam potrzebna do tego, aby się z nią tą miłością podzielić. Zmiana tej definicji w sobie to jest ta trudność w szukaniu miłości. Mamy przekonanie, że ta druga osoba zmieni nasze życie na lepsze, ale zmiana zaczyna się od Ciebie. I tak naprawdę na sobie powinniśmy poprzestać. (śmiech)

Kalibracja, nie ocena.

W kontekście tego, co za chwilę przeczytasz, zamiast oceniać siebie przez pryzmat oceny innych, zaczniesz kalibrować swoje emocje, tak aby rzeczywistość zaczęła Ci służyć.

Mapa poziomów Hawkinsa. Co wysyłasz do swojego lustra?

Spójrz na poniższy schemat, jest to mapa poziomów świadomości wybitnego amerykańskiego psychiatry dr. Davida Hawkinsa (1927-2012). Naukowiec wyodrębnił 17 poziomów świadomości, uważał, że każda emocja niesie za sobą określoną energię, która ma wpływ na zdrowie. Każdy poziom cechuje się określonymi emocjami oraz występowaniem pewnych przekonań i myśli. 

Model Hawkinsa zakłada dwa rodzaje poziomów. Pierwszy to niższe poziomy, w których przeważa energia niska oraz brak zadowolenia, a także poziomy wyższe, nazywane poziomami mocy, w których nad emocjami bierze górę rozsądek, kontrola i duchowość. Punkt przełomowy to poziom 200 – odwaga, po którym zachodzą w nas pozytywne zmiany. Mapa poziomów świadomości pozwala określić, który poziom dominuje w naszym życiu, a także, na jakim poziomie interpretujemy daną sytuację.

 

źródło: http://www.okti.pl/zarzadzanie/mapa-swiadomosci-model-hawkinsa

Jak może to być przydatne w szukaniu miłości?

Niezależnie od sytuacji życiowych, to człowiek jest generatorem tych energii, a od jego woli zależy, czy chce utrzymywać się w niskich energiach, czy wysokich. Ponieważ rzeczywistość jest jak lustro, które odbija wszystko, co jest w nas, możesz zauważyć, w jakiej energii obecnie jesteś, obserwując ludzi dookoła. Zasada lustra działa również w drugą stronę. Jeśli wciąż wysyłasz strach, złość, winę, to właśnie takie emocje to lustro odbija, takie energie wciąż wracają do ciebie. Jeśli żądasz, aby twoja sytuacja się poprawiła, aby miłość przyszła do Twojego życia, to jest dokładnie tak, jakbyś stanął przed lustrem i żądał, aby twoje odbicie się uśmiechnęło. Ono zrobi to tylko wtedy, gdy sam się uśmiechniesz. Dlatego właśnie zmiana zaczyna się od Ciebie. To my kreujemy własną rzeczywistość, a człowiek jest pewnego rodzaju perpetuum mobile, ponieważ niezależnie od sytuacji, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć, zawsze możemy wygenerować pozytywną energię, tak, aby dać ją innym, wówczas ta energia do nas wróci. Jeśli nie do końca rozumiesz, o co mi chodzi, pozwól, że streszczę Ci to wszystko w jednym zdaniu: Aby znaleźć miłość, musisz tę miłość wygenerować w sobie, wówczas rzeczywistość odpowie tym samym.

Jesteś wystarczający, aby znaleźć miłość.

Więc nie wahaj się ani chwili dłużej i pozostaw za sobą wszystko, co Tobie nie służy. Wyjdź z najniższych poziomów energii za pomocą wybaczenia. Wybacz sobie, że nie jesteś idealny/na i nawet do tego ideału nie musisz się zbliżać. Zaakceptuj to, że twoje życie obecnie wygląda tak, jak wygląda, ponieważ wszystko, co do tej pory doświadczyłeś/łaś, miało swój cel i dokładnie takie miało być. Daj sobie to, czego do tej pory oczekiwałeś/łaś od miłości, od tej wymarzonej osoby. Co to było? Być może zrozumienie, że ktoś w końcu w tej całej przestrzeni wariatów, w której żyjemy, podzieli z Tobą poglądy i wyobrażenia o świecie. Więc daj sobie zrozumienie. 

Jesteśmy nauczeni, że aby zdobyć miłość, potrzebujesz wykonać szereg zadań i spełnić wiele kryteriów. Na szczęście to nie jest prawda, ponieważ wszystko, co musisz posiadać, aby znaleźć miłość, masz już w sobie. Największa ulga przyjdzie do Twojego życia w pierwszym momencie, jak tylko zdasz sobie sprawę, że jesteś wystarczający/ca. Smutna prawda jest taka, że tylko Ty możesz sobie dać to wszystko, tylko Ty możesz wysłać miłość   i tę miłość odebrać. Natomiast partner/ka jest kimś, z kim możesz się tymi najlepszymi emocjami dzielić. Wiem, że teraz zastanawiasz się, w jaki sposób ta informacja przełoży się na zdobycie czyjejś uwagi, ale to jest inna kwestia, o której powiem Ci w lekcji nr 4. 

Natomiast dużo ważniejszym i trudniejszym zadaniem jest walka z przekonaniem, że miłość równa się druga osoba. Gdy to w sobie zmienisz na sprawy szukania miłości, zaczniesz patrzeć zupełnie inaczej, bez takiego obciążenia emocjonalnego, jak do tej pory. Gwarantuję Ci, że jeśli tylko zaczniesz być od dzisiaj trochę lepszym dla siebie, zaczniesz dawać sobie emocje i energię z tego wyższego poziomu, to twoja rzeczywistość zacznie się zmieniać natychmiast.

Magnetyczna osobowość. Zasady przyciągania ludzi.

Magnetyczna osobowość. Zasady przyciągania ludzi.

Ok, ale obiecałem Ci, że w tym kursie nauczę Cię, jak przyciągać ludzi do siebie. Istnieje na to sposób, a być może nawet wiele sposobów, ale jeśli wykorzystasz te 3 poniższe zasady z książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” (Dale Carnegie), to one doprowadzą Cię do celu. 

Czego tak naprawdę potrzebują od ciebie ludzie, aby zacząć Cię lubić? Poznaj te 3 zasady 

  1.       Ludzie nie znoszą krytykowania ich.

Jeśli chcesz być empatyczną osobą, nie możesz krytykować innych. Krytyka wyzwala w nich reakcję obronną i za wszelką cenę będą próbowali obronić swoją wartość. Jeśli do tej pory kusiło Cię zwracanie uwagi na błędy innych, niezależnie czy w ich obecności, czy nie, zrezygnuj z tego. Pamiętaj, że tak naprawdę wytykamy błędy innym, gdy sami czujemy się niedowartościowani. Jeśli chcesz przyciągnąć do siebie ludzi, daj im zrozumienie, a nie ocenę. Możesz zapytać, a co jeśli ktoś pomylił się na moją niekorzyść, czy nie zasługuje na krytykę. Wówczas zrozum, że problem już się wydarzył i teraz jedyne, co Ci pomoże, to wypracowanie rozwiązania. W kontakcie z innymi nie oceniajmy ich.

  1.       Ludzie pragną być ważni.

To, co zniszczy magnetyzm Twojej osobowości, to próba wywyższania się nad innymi. Ludzie pragną być doceniani, chcą być ważni. Jeśli w kontaktach z innymi odwrócisz ten wektor „głasków” (jakby nazwał to Miłosz Brzeziński) i zamiast czekać na to, aż ktoś Cię doceni, zaczniesz doceniać innych, za to co robią, wówczas staniesz się kimś wyjątkowym, z kim ludzie będą chcieli nie tylko przebywać, ale także będą z utęsknieniem czekać na każde spotkanie z Tobą. Doceniaj innych za najdrobniejsze rzeczy.

  1.       Ludzie interesują się bardziej sobą niż Tobą.

Już za chwilę pójdziesz na randkę. Do tej sytuacji ten kurs Cię przygotowuje. Dlatego musisz zdać sobie sprawę, jak odpychające są osoby, które cały czas o sobie mówią i nie pozwalają innym nic powiedzieć. Ludzie interesują się bardziej sobą niż Tobą, po prostu, 'Daj im mówić’. Jeśli zaczynasz się przechwalać, ludzie automatycznie to wychwytują i uznają za fałsz. Jest wiele osób, które myślą, że mają ogromny posłuch i autorytet wśród ludzi. Szkoda tylko, że ich autorytet starcza do drzwi, które zamykają za sobą, wszyscy mówią wtedy, 'Uf, dobrze, że już poszedł’. Jeśli nie chcesz być jedną z takich osób, pokaż, że interesują Cię problemy drugiej strony, że chcesz pomóc. Właśnie tak zdobędziesz zaufanie.

Jeśli zaczniesz kierować się tymi trzema zasadami w kontaktach z innymi, ludzie zaczną do Ciebie lgnąć, a gwarantuję Ci, że wśród nich będzie ta Twoja wymarzona jedyna osoba. Te 3 zasady możesz również zastosować na randce, ale o randce będzie jeszcze w tym kursie.

Uśmiech – uniwersalna zasada w kontaktach interpersonalnych, która kruszy lody w każdej sytuacji z ludźmi.

Uniwersalna rada od Patryka.

Na koniec podam Ci jeszcze jedną uniwersalną zasadę w kontaktach interpersonalnych, która kruszy lody w każdej sytuacji z ludźmi. Jest to po prostu uśmiech. Tak, zwykły szczery uśmiech łagodzi wszelkie obyczaje. Zauważ, że nam Polakom bardzo tego brakuje, a szkoda, ponieważ uśmiech doskonale wpływa na stres w interakcjach z ludźmi. Sam się przekonaj, po prostu:  uśmiechnij się, a zobaczysz, jak Twoje lustro zareaguje.

To koniec drugiej lekcji kursu „Magnetyczna osobowość”

Mam nadzieję, że mgliste wyobrażenie o tym, w jaki sposób ten kurs pomoże Ci znaleźć miłość, zostało już rozwiane. Ta podróż w głąb siebie, zajrzenie w relacje, które mamy z innymi, a także ze sobą, jest kluczowe, ponieważ to najczęściej tutaj tę miłość możemy znaleźć. Miłość może przejawiać się w różny sposób: miłość do najbliższej osoby, miłość do siebie, miłość do świata. W każdym z tych sposobów możemy ją odnaleźć i cieszyć się szczęściem. Dlatego życzę Ci, abyś właśnie teraz, gdy to czytasz, zauważył/ła tę miłość w swoim życiu, bo ona na pewno tam gdzieś jest.

W następnych dwóch lekcjach skupimy się na relacjach damsko-męskich, randkowaniu i flirtowaniu, czyli na tematach prostszych i nie tak głębokich, jak wewnętrzna przemiana.

 

Życzę Ci miłości, wdzięczności i dobrej nocy. Widzimy się jutro o 20.00 w lekcji nr 3. Dzięki!🚀

 

Patryk Kossakowski💜

Shopping Cart