Kurs Magnetyczna Osobowość

Relacja z samym sobą

Lekcja 1/4

Czego się dowiesz z tej lekcji? 

Zrozumiesz, jak wiele wartości jest w Tobie i nauczysz się kochać siebie.

Czas trwania lekcji około 21 minut

Patryk Kossakowski

Lekcja w formie audio

Daj odpocząć oczom i rozpłyń się w głosie Patryka

Start Kursu ,,Magnetyczna Osobowość"

To jest ten moment, właśnie teraz, w którym zaczynasz się zmieniać. 

Bardzo się cieszę, że rozpoczynasz ten kurs, ponieważ świadczy to o tym, że przestajesz wierzyć, iż Twoje życie jest dziełem przypadku. Teraz bierzesz sprawy w swoje ręce i nie tylko zmieniasz swoją rzeczywistość na lepszą, ale również zaczynasz ją dopasowywać do swoich potrzeb. Ten kurs pomoże Tobie zwiększyć świadomość jak to zrobić.

Pewnie znasz takie osoby w swoim otoczeniu, które ciągle zadają pytanie: „Dlaczego to mi się przytrafia, a nie innym?”, ‘’Dlaczego zawsze to ja mam pod górkę?’’, ‘’Dlaczego inni mają takie łatwe życie a tylko mi się coś ciągle nie udaje”. Być może często tak właśnie myślałeś/aś o sobie. I nie bój się do tego przyznać. To była mentalność ofiary, z którą właśnie się  pożegnałeś/aś podejmując decyzję, że rozpoczynasz ten kurs. Z tego powodu serdecznie Ci gratuluję, ponieważ należysz do ok. 10% społeczeństwa, które zaczyna żyć w mentalności przeciwnej do mentalności ofiary. A czy wiesz, jaki to rodzaj mentalności? Niestety, nie jest to mentalność zwycięzcy, chodzi tu o mentalność kreacji, czyli tworzenia. Ten kurs ma na celu pomóc Ci stworzyć osobowość, dzięki której przyciągniesz do swojego życia prawdziwą miłość i będziesz mógł/a zbudować wymarzony związek. Zrobisz to w sposób, w którym nie będziesz musiał/a się starać ani walczyć o czyjeś względy. Nie będziesz musiał/a przechodzić kolejnych emocjonalnych upadków związanych z nieudanymi próbami. Szukanie miłości stanie się proste i przyniesie Ci dużo satysfakcji, ponieważ Twój nowy sposób będzie zupełnie inny, niż do tej pory. To Ty sam/a przy pomocy mentalności kreacji stworzysz osobowość, która nigdy więcej nie zazna cierpienia z powodu miłości. Niemożliwe? Czytaj dalej!

…dotyczące np. pierwszej wiadomości do dziewczyny lub ubrania na randkę, tak aby zdobyć chłopaka od pierwszego wejrzenia.

Sekretne czary i zaklęcia

Być może w tym kursie oczekujesz porad typu „napisz to” albo „ubierz się w to”, „zachowuj się tak, ponieważ kobiety to docenią, a faceci to lubią i właśnie ten jeden konkretny trik pomoże Ci znaleźć miłość”. Faktycznie można próbować rzucić czary, by kogoś uwieść, ale powiem Ci, dlaczego to nie działa w budowaniu trwałego związku. Nawet jeśli uda się zdobyć wymarzonego partnera, używając zaawansowanych technik, rzucając zaklęcia lub stosując inne, niekonwencjonalne metody, to jest to jak bomba z opóźnionym zapłonem.  Już w pierwszym momencie, kiedy czar pryska, Twoja wymarzona osoba zdaje sobie sprawę z popełnionego błędu i ucieka od Ciebie w popłochu. Nie zrozum mnie źle, techniki podrywania dziewczyn mogą być skuteczne i pomocne, ale nie zbudują one Twojego poczucia własnej wartości a przede wszystkim nie pomogą Ci zrozumieć jak wyjątkowym człowiekiem jesteś oraz jaki naprawdę jest Twój cel w szukaniu miłości. To, co naprawdę przyciągnie do Ciebie miłość, to Twoja autentyczna osobowość, którą ten kurs ma za zadanie odkryć, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz do poszukiwania miłości, jest już  w Tobie. Nie musisz uczyć się żadnych nowych umiejętności. Wystarczy, że uświadomisz sobie bariery, jakie do tej pory Tobie towarzyszyły i zdasz sobie sprawę, że to Ty jesteś w pełni odpowiedzialny/a za swoje szczęście. Ale jak dokopać się do tego lepszego „Ja”? Jak zaakceptować siebie w pełni i sprawić, że przyciągnę miłość? Zacznijmy od czegoś prostego!

,,Wszystko, czego potrzebujesz do poszukiwania miłości, jest już w Tobie"

Szczęście jest kwestią decyzji.

Jeśli porównamy osobę, która osiągnęła sukces, z tą, która tego nie zrobiła, to okaże się, że w początkowym etapie kluczową rolę odgrywa moment podjęcia decyzji. To decyzja programuje naszą podświadomość na sukces. Jeśli wątpisz, że znajdziesz miłość, jeśli w masz sobie ograniczające przekonania, które mówią Ci: „Nie znajdę chłopaka, bo jestem brzydka  nieatrakcyjna” lub „Nie znajdę dziewczyny, bo teraz muszę się skoncentrować na pracy i awansie, a kurs przeglądam jedynie z ciekawości”, to trudno będzie Ci odnieść sukces. Teraz potrzebuję Twojej decyzji i odpowiedzi na pytanie: „Czy jesteś gotowy/a, aby znaleźć miłość?” …Czy jesteś?  Sądzę, że Twoja obecność na tym kursie jest tego powiedzeniem. Zatem powiedz to teraz głośno i wyraźnie: „Tak, zmieniam swoją rzeczywistość”. I z  tą decyzją i pozytywnym, twórczym nastawieniem rozpocznij podróż w odkrywaniu swojej osobowości.

Jeśli nie pokochasz siebie, nie stworzysz szczęśliwego związku, ponieważ związek jest jak lustro.

Dlaczego zaczynamy od relacji z samym sobą? Dlaczego jest to takie ważne, aby najpierw odkryć  siebie? Powód jest prosty: nie możemy dać czegoś, czego sami nie posiadamy. Jeśli nie kochasz siebie, nie stworzysz szczęśliwego związku. Ta magnetyczna siła, która ma przyciągnąć miłość do Twojego życia, to Ty sam/a, ponieważ to, kim jesteś, przyciągnie do Ciebie podobne osoby. Jeśli istnieje problem w relacji z samym sobą, to ten problem będzie zawsze odzwierciedlony w Twoim związku. Zrozum to, zmiana zaczyna się od Ciebie.

Przykład sytuacji: 

„Bardzo denerwuje Cię, gdy Twój partner wychodzi w piątkowy wieczór z kolegami na piwo. Swoje zachowanie tłumaczysz dbaniem o jego zdrowie, ponieważ obawiasz się, że wróci nad ranem na czworakach. Ten argument wydaje się logiczny, ale tak naprawdę jest tylko pretekstem. Prawdziwy problem leży gdzie indziej. Od wczesnych lat szkolnych zawsze miałaś problem z samooceną, często wątpiłaś we własną wartość. Kiedy Twój partner pojawił się w Twoim życiu, nie mogłaś uwierzyć, że ktoś wreszcie zwrócił na Ciebie uwagę. Teraz za każdym razem, kiedy zostajesz na chwilę sama, przeżywasz dramat, obawiając się, że jesteś niewystarczająca, że on znajdzie sobie kogoś lepszego i Cię zostawi. To jest prawdziwa przyczyna Twojego nieszczęścia.” Ten przykład dotyczy tak samo kobiet jak i mężczyzn.

Widzisz, że problem w relacji z samym sobą wpływa na Twój związek, dlatego teraz skupiamy się na zrozumieniu, jak to u Ciebie wygląda. Obiecuję Ci, że na końcu tej lekcji dowiesz się, że jesteś naprawdę wartościową osobą, którą pokochasz.

,,Problem w relacji z samym sobą wpływa na Twój związek"

Dlaczego jestem swoim wrogiem? Przecież tego nie chcę!

Kiedyś często mówiłem do siebie: „No, Patryk, oczywiście musiałeś to spie***ć” lub „Ty debilu, teraz to dopiero się popisałeś”. To był objaw kompletnego braku szacunku w kontakcie z samym sobą. Skąd to się wzięło? Chciałem robić wszystko jak najlepiej i gdy się nie udawało, czułem ogromną frustrację, wściekłość. Ta ogromna presja, którą na siebie nakładałem, była tylko objawem mojego wewnętrznego problemu tzn. braku wiary w swoją wartość. Czułem, że jestem gorszy, głupszy i brzydszy od innych, itd. Uważałem, że muszę robić wszystko najlepiej, aby ludzie uznali mnie za kogoś wyjątkowego, za osobę wartościową, aby przestali widzieć tego wątłego chłopaka, którego widziałem w sobie. Ze wszystkich osób na tej planecie, to ja stałem się swoim największym wrogiem. Dlaczego, chcąc dobrze dla siebie, robiłem sobie krzywdę? Odpowiedź przyniesie nam krótka lekcja psychologii.

Krótka lekcja psychologii:

Nasza relacja z samym sobą kształtuje się już we wczesnym dzieciństwie, zwykle pod wpływem rodziców, opiekunów lub innych bliskich osób, które miały wpływ na nasze wychowanie. Przyjmując ich wzorce zachowania, dostosowując się do ich nakazów i zakazów, formujemy naszą relację z samym sobą, często nieświadomie. W późniejszych etapach życia uznajemy nasz schemat za właściwy i służący nam, kompletnie nie zdając sobie sprawy, że to ten schemat może być przyczyną niskiej samooceny. Już jako dzieci w wieku szkolnym, nakładamy ten wzorzec na różne sytuacje. Od tego, czy ten wzorzec jest wspierający czy ograniczający, zależy komfort w relacji z samym sobą, a także i jakość naszych relacji z innymi. Jeśli tutaj pojawia się dysfunkcja, na przykład toksyczny rodzic, to właśnie tutaj potrzeba Twojej laserowo skoncentrowanej uwagi.

Jak ocenić, czy mam problem?

Często nie jesteśmy w stanie zauważyć, czy nasza relacja z samym sobą jest zdrowa, czy nie, więc jak to sprawdzić? Odpowiedź przyjdzie wraz ze zrozumieniem czym jest ta relacja i do czego nam służy? Bez względu na to, jakie zadanie masz na tej planecie, relacja z samym sobą ma na celu wspieranie nas we wszystkim, co robimy. Jeśli w twoich kontaktach z wewnętrznym JA jest wiele złości, nienawiści, wstydu, dumy, winy, żalu, strachu to ta relacja na pewno nie jest prawidłowa. Jeśli nie potrafisz odpuszczać i wybaczać sobie wszystkich sytuacji jakie Cię spotykają to sygnał, że potrzebujesz zaopiekować się sobą w tym obszarze. I wiem, że teraz masz wątpliwość, ale jak mogę się wspierać i akceptować się w sytuacjach, w których zrobiłem/am coś złego, gdy jestem winny/a jakiemuś zamieszaniu? Ale właśnie w zaufaniu do siebie chodzi o to, że tym wsparciem jest świadomość, co nam służy, a co nie. Zatem jeśli odczuwasz złe konsekwencje swoich decyzji, to właśnie jest to moment, w którym tego wsparcia potrzebujesz najwięcej. Relacja równa się komunikacja. Zakomunikuj się z wewnętrznym JA za pomocą wspierania siebie i zaufania do siebie.

,,Bez względu na to, jakie zadanie masz na tej planecie, relacja z samym sobą ma na celu wspieranie nas we wszystkim, co robimy.”

Jak to zrobić, jak odbudować relację z samym sobą?

Teraz podam kilka wskazówek, które pomogą odbudować CI zaufanie do siebie i poprawić relację z samym sobą. Niektóre z nich możesz już znać. Inne będą wydawać się nowe i dziwne. Nie są one napisane w konkretnej kolejności, ale przeczytaj je wszystkie. Może któraś z nich zarezonuje z Tobą w taki sposób, że padnie sakramentalne: „O k****, zgadza się!” (śmiech) 

 
  1.       Ja nie jestem swoim wrogiem – zaufaj intuicji.

Tak jak przed chwilą wspominałem: Relacja z samym sobą ma na celu wspieranie nas we wszystkim, co robimy. Jeśli brakuje tego wsparcia, brakuje akceptacji dla siebie, stajemy się własnymi wrogami. Często zdarza się to, gdy ktoś w Twoim otoczeniu wyczerpuje Twoją energię. Może to też wynikać z tego, że przez długie lata nie wyrażałeś/łaś swojego prawdziwego JA i ukrywałeś/łaś swoje problemy. Nie pozwalałeś/łaś swojej intuicji wyrazić się. Intuicja to klucz, powinni zacząć jej słuchać nawet mężczyźni (śmiech). Jeśli co chwila w swoim życiu stajesz na rozdrożu dróg i masz wybór pomiędzy wartościami, które wyznajesz, a swoim długiem wobec społeczeństwa lub innych, to może to prowadzić do konfliktów w Twojej relacji z samym sobą. Na tym etapie musisz skoncentrować swoją uwagę na tym jakie masz życiowe wartości i sprawdzić, które z Twoich dotychczasowych działań burzą je.

  1.       Ego przesłania prawdę o Tobie. Zbuduj poczucie własnej wartości.

Jeśli próbujesz budować swoją wartość w oparciu o rzeczy materialne, takich jak status społeczny, praca, bogactwo finansowe, jest to często związane z niewłaściwym kontrolowaniem ego. Może to prowadzić do ekspansji ego kosztem relacji z samym sobą, ponieważ ego zawsze chce więcej. Prawdziwa wartość nie polega na byciu lepszym od innych, ale na poczuciu bycia sobą i życia  w zgodzie z sobą. Tak naprawdę, żeby dobrze zrozumieć o co chodzi z ego, trzeba poznać dość prostą regułkę: ,,Ego jest konstruktywne, jeśli pomaga nam nie być gorszym od innych, ale jest destrukcyjne jeśli chce, abyśmy byli lepsi od innych”Ego ma za zadanie nas chronić, zapewnić przetrwanie. Problem zaczyna się wtedy, kiedy uwierzysz, że jesteś lepszy od innych. Wówczas budujesz swoją wartość na bardzo chwiejnym gruncie, na iluzji, ponieważ to nie w porównywaniu do innych leży Twoja wartość, lecz w tym co jesteś w stanie dać sobie i innym.

  1.       Jak przeprowadzać zmiany w swoim życiu?

Każda zmiana musi rozpocząć się od zrozumienia, że to myśli wpływają na nasze uczucia,  a uczucia wpływają na nasze zachowanie. Jeśli chcesz zmienić relację z samym sobą, musisz zadbać o wewnętrzny dialog, który każdy nieprzerwanie prowadzi w swojej głowie. Te wszystkie: „Jesteś głupi”, „Jesteś beznadziejny”, „Teraz dostaniesz za swoje”, “Nie jesteś nic warty/a” mają ogromną moc. Słowa niby niepozorne, ale każde takie stwierdzenie to rysa na diamencie, którym jesteś. Przekłada się to na nieprzyjemne uczucia, a uczucia zamieniają się na niechciane zachowania w naszym życiu. Zmianę w relacji z samym sobą zacznij właśnie od myśli. Po pierwsze spróbuj je zauważyć, często krążą w Twojej głowie i to przez dłuższy czas. Nazwij je a następnie zobacz, które są prawdziwe w skali od 1 do 10. Stopniowanie pomoże Ci nabrać do nich dystansu. Na koniec to co najważniejsze – zamień te słowa na słowa wspierające Cię czyli na takie, które okażą szacunek w relacji Ja – Ja. Proszę zacznij od myśli, a zobaczysz, jak zmieniają się Twoje emocje i zachowanie. To naprawdę przyniesie Ci ulgę.

  1.       Nie ma zdrowego egoizmu. Jak zatroszczyć się o siebie?

Dbanie o tę relację nie ma nic wspólnego z egoizmem. Egoizm to ego w centrum, czyli wtedy kiedy nam się wydaje, że jesteśmy lepsi od innych. Często jesteśmy przekonani, że musimy troszczyć się o innych, a że w szkole nauczono nas rozumieć świat na zasadzie przeciwieństw, wówczas naturalnie to przyjmujemy, iż potrzeby innych są ważniejsze niż nasze. Jest to błędne przekonanie. Zadbać o siebie nie ma nic wspólnego z umniejszaniem potrzebom innych, nie ma tu sprzeczności, przecież te dwie sprawy mogą wystąpić w jednym momencie. Jeśli do tej pory poświęcałeś/aś swoje emocje na rzecz innych i odkładałeś/łaś swoje potrzeby na drugi plan, teraz musisz nauczyć się traktować swoje uczucia tak, jakby dotyczyły kogoś, na kim bardzo Ci zależy. Pomagając sobie, nie krzywdzisz innych. Wbrew pozorom z tym zagadnieniem mogą mieć większe problemy mężczyźni niż kobiety, szczególnie Ci, którzy uznają, że męstwo to jest chęć niesienia pomocy innym.

  1.       Identyfikujesz się z problemem. Dlaczego ja? (śmiech).

Mieszkamy w Polsce, tutaj każdy ma z czymś problem (śmiech). Nie zrozum mnie źle, ja naprawdę kocham ten kraj. Problemem jest domena Polaków i mówię o tym, ponieważ czasami tak mocno wierzymy w te problemy, że sami uznajemy siebie za ich przyczynę. Nic nie zobrazuje tego lepiej niż, krótki niewinny przykład. Czy jesteś w stanie zauważyć o co mi chodzi?

,,Jadę samochodem. Samochód zaczyna kaszleć, dusić się i zatrzymuje się.

Normalna reakcja jest taka: Zastanawiam się: Jak rozwiązać tę sytuację? Jak mam dotrzeć do pracy? Jak mam odholować auto i gdzie?

Reakcja kiedy identyfikujesz się z problemem: Zastanawiam się: Dlaczego akurat teraz to się stało, kiedy jadę do pracy? Dlaczego nie wczoraj wieczorem, kiedy nigdzie się nie śpieszyłem? I to jeszcze na środku skrzyżowania będę musiał wyjść z samochodu, a ludzie będą się na mnie tak dziwnie patrzeć! Dlaczego ja? (śmiech)

Czyli uznaję, że to, że coś złego zdarzyło się z moim samochodem jest związane ze mną, z moją ułomnością. Czy naprawdę tak jest w jakiejkolwiek sytuacji w moim życiu?
Problem to problem. Ja nim nie jestem. Kiedy poznać, że identyfikuję się z problemem? Kiedy zdasz sobie sprawę, że te chwile spokoju ducha w Twoim życiu są tylko krótkimi przerwami w ciągłym rozpamiętywaniu problemów. Ty nie jesteś problemem, problemy przydarzają się nam tak po prostu. Czasami po coś, a czasami bez powodu. Przychodzą i odchodzą.

Który punkt zapadł Ci w pamięć najbardziej? Czy gdzieś padło sakramentalne ,,O k****”? (śmiech)

Nie bój się psychologa.

Jeśli Twój problem w relacji z samym sobą jest naprawdę trudny i myślisz, że nie poradzisz sobie z nim, wówczas warto rozważyć zewnętrzną pomoc. Psycholog jest specjalistą, który może pomóc w rozwiązaniu trudnych problemów emocjonalnych i relacyjnych, w tym właśnie relacji z samym sobą. Jeśli masz objawy takie jak: ataki paniki, stany lękowe, nerwobóle, depresję, nerwicę, nie wahaj się skonsultować z psychologiem*. Miejscem, gdzie rozwiązuje się takie sprawy, jest właśnie gabinet psychologa. Gwarantuje, że jeśli tylko poczujesz się lepiej możesz natychmiast wrócić do szukania miłości. Ale najpierw ureguluj tą palącą sprawę. Trzymam za ciebie kciuki.

*Jeśli nie masz, aż takich objawów, ale nie czujesz się nie najlepiej w relacji z samym sobą to psycholog również może się przydać.

,,Psycholog jest specjalistą, który może pomóc w rozwiązaniu trudnych problemów emocjonalnych i relacyjnych, w tym właśnie relacji z samym sobą"

Koniec pierwszej lekcji kursu ,,Magnetyczna osobowość”.

Na koniec chciałbym Ci pogratulować, ponieważ jeśli właśnie jeszcze to czytasz to znaczy, że najtrudniejszą lekcję z całego kursu masz już za sobą, bo następne będą już tylko coraz łatwiejsze.

Kurs „Magnetyczna osobowość” jest jak mapa, która pozwala Ci odkryć siebie, zrozumieć, co stoi za Twoimi działaniami i emocjami i przekształcić siebie w osobę, która wraz ze zdjęciem wszelkich blokad przyciągnie miłość i spełnienie w życiu. Aby to osiągnąć powinieneś zrozumieć, że to co nas ogranicza przed znalezieniem miłości, czy szczęścia mamy w sobie. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby zacząć od relacji z własnym Ja. Budda powiedział, że rzeczywistość jest jak lustro, które odbija to co jest w nas. Jeśli pokochasz siebie, czego Ci serdecznie życzę (a wcale nie jest to takie trudne), wówczas zobaczysz jak szybko w Twoim, życiu pojawi się również miłość.

Prawdopodobnie już po tej pierwszej lekcji odczujesz różnicę. Pamiętaj, że miłość może przyjść do nas pod różnymi postaciami. Może to być ta radość jutrzejszego łyka dobrej kawy o poranku. 

Życzę Ci dużo miłości i wdzięczności oraz dobrej nocy. Widzimy się jutro o 20.00 w lekcji nr 2. Dzięki!

Patryk Kossakowski

Następna lekcja skupi się na tym, jak budować autentyczne relacje z innymi ludźmi.

 
000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Shopping Cart